Святого Йоана Хрестителя

Деканат:

Tarnoruda_edited.jpg

Розпорядок богослужінь:

Нд:

Пн:

Вт:

Ср:

Чт:

Пт:

Сб:

Свята:

Контакти:

Старокостянтинів

вул.Острозького 45/1

Старокостянтинівський р-н

Область

Хмельницька

тел:
(254) 31466

Короткий історичний нарис:

Костьол і монастир збудовано в 1750 році, його засновником був князь Януш Санґушко, маршал Литви. У 1778 р. відбулося освячення храму єпископом Луцької  дієцезії Францішком Коморницьким. На протязі 1830-1870 рр. крім душпастирської діяльності Отці Капуцини організовують притулок для бідних дітей. На протязі 1906-1908 рр.- настоятелем парафії був о. Ф. Мілецький, а в 1913-1920 рр. о. Ю Карпінський, котрого було заарештовано на 10 р. ув’язнення у концтаборі на Соловках. Костьол діяв до 1935 року, потім був закритий і  відкритий в 1942 році. З 1947 р. до 1989 р. був знову закритий. Березень - листопад 1989 р. парафіяни неодноразово  їздять у Москву у Міністерство у справах релігій з проханням про повернення храму в якому було організовано будинок культури. Настоятелем парафії було призначено кс. Станіслава Широкорадюка, а у вирішенні духовно-пастирських питань, та питань пов’язаних з поверненням храму, йому допомагав о. Станіслав Падевський з Ордену Капуцинів. 24.12.1989 р. – перша Служба Божа у поверненому після 43-х років костьолі, яку відправив кс. С. Широкорадюк. Від 1990 р. настоятем парафії було назначено о. С. Падевського. Нині храм повністю відремонтований і був посвячений єпископом Яном Ольшанським.

Проводиться душпастирська праця в :

- містечку Старий Остропіль (Парафія Святого Михаїла Архангела. Державна влада передала віруючим будинок лікарні, який було збудовано на фундаментах зруйнованого костьола.).

с. Олександрівка Старосинявського р-н. (Парафія: Пречистої Діви Марії Матері Церкви. У 1992 р. було розпочато будівництво костьола.

Територія парафії охоплює:

Баглаї. Березне. Утівці. Великий Чернятин. Великі Мацевичі. Волиця - Керекешина. Вербородинці. Веснянка. Вишнопіль. Воронківці. Григорівка. Громівка. Губча. Демківці. Деркачі. Драчі. Ілляшівка. Іршики. Капустин. Коржівка. Красносілка. Ладиги. Лажева. Левківка. Малі Мацевичі. Мартинівка. _x000d_
Миролюбне. Немиринці. Новоселиця. Огіївці. _x000d_
Пашківці. Пеньки. Попівці. Радківці. Решнівка. Самчики. Самчинці. Сахнівці. Сербенівка. Сковородки. Стецьки. Хижники. Чернятин. Чорна. _x000d_
Гречане. Пасічне. Пилява-Старосинявський р-н.. Волиця. Кременчуки - Красилівський р-н_x000d_
_x000d_
Старий Остропіль (Парафія Святого Михаїла Архангела_x000d_
с. Олександрівка Старосинявського р-н. (Парафія: Пречистої Діви Марії Матері Церкви