Святих Апостолів Петра і Павла

Деканат:

Tarnoruda_edited.jpg

Розпорядок богослужінь:

Нд:

Пн:

Вт:

Ср:

Чт:

Пт:

Сб:

Свята:

Контакти:

Ярмолинці

вул.Чапаєва 63

Ярмолинецький р-н

Область

Хмельницька

тел:
(038-53) 21092

Короткий історичний нарис:

Колись тут був костьол отців Францисканців Обсервантів (1761-1831). Після того як храм оо. Бернардинів був забраний для перебудови на православну церкву, поміщик Адам Орловський в 1792 р. вимурував теперішній костьол. Будувався він за проектом одного бернардинського костьола у Варшаві лише у зменшених розмірах. Закінчив його будівництво Олександр Орловський.  Початком відкриття храму св. Апостолів Петра і Павла, за свідченням священика Михайла Орловського, вважається 1835 р.

У 1870-1877 рр., під час перебування російських військ, костьол хотіли переробити під казарму, однак великі фінансові затрати, які з цим пов’язувалися, сприяли його залишенню громаді.

В сталінські часи храм було забрано і зроблено з нього кінозал. Після Великої Вітчизняної війни його використовували як райбудинок культури, а в останній період як будинок піонерів.

В 1989 році костьол був повернений і відремонтований зусиллями кс. Владислава Ванаґса з Городка. Посвячений єпископом Яном Ольшанським.

Територія парафії охоплює:

Станція Ярмолинці. Нове Село. Томашівка. Сутківці. Кадеївка. Слобідка Кадеївська. Волудринці. Посьолок Шевченка. Лисівка. Соколівка