Матері Божої Святого Розарія

Деканат:

Tarnoruda_edited.jpg

Розпорядок богослужінь:

Нд:

Пн:

Вт:

Ср:

Чт:

Пт:

Сб:

Свята:

Контакти:

Тульчин

вул.Леніна 78

Тульчинський р-н

Область

Вінницька

тел:

Короткий історичний нарис:

Перший костьол існував в 1604 р. В 1805 р., дякуючи Карніцькому, була вимурувана цвинтарна каплиця в якій відправляли Службу Божу отці Домінікани. Каплиця була пошкоджена в 1850 р. Сьогоднішній мурований костьол був збудований в 1872-1873 рр. на пожертвування віруючих і під опікою С. Радлінського. На при кінці ХІХ ст. в костьолі з’являється чудотворна ікона св. Вінцентія Феррарія. У 1886 р. парафія нараховувала 1637 прихожан.

В 20-х роках костьол був забраний у віруючих і використовувався  як магазин, ресторан та зал ігор. Відданий в 1991 році і освячений єпископом Яном Ольшанським 11 січня 1992 року.

 

У Тульчині знаходиться також колишній домініканський костьол. Ще в 1638 р. Адам Калиновський побудував тут дерев’яний храм і монастир, який проіснував до кінця ХVIII ст., але потім був знищений пожежею. Новий мурований костьол і монастир отців Домініканів був споруджений на кошти графа Потоцького і освячений в 1784 р. Однак у 1833 р., згідно царського наказу, отці Домінікани були змушені залишити Тульчин, а костьол було перетворено на православну церкву Різдва Христового. Після  революції 1917 р. храм у віруючих забрали і знищили вежі, вівтар, хрести, та переобладнали на магазин. У 1991 р. державна влада передала приміщення колишнього домініканського монастиря православній громаді.

Територія парафії охоплює:

Нестерварка. Тарасівка. Бортники. Кинашів. Мазурівка. Білоусівка. Суворовське. Журавлівка. Тиманівка. Михайлівка. Марусино. Гуральня. Кирнасівка. Капустяни. Одая. Демківка. Дранка. Савині. Довжок (Тростянецькой р-н). Іляшівка. Підлісне. Красногірка. Китайгород. Куниче. Зелений Довжок. Капки. Маяки. Холодівка