Меса Хризми 2023

Слава Ісусу Христу!

 

Вельмишановні, відповідно до рішення єпископа ординарія Леона Дубравського, Месу Єлеїв буде перенесено з Великого Четверга на Великий Вівторок 4 квітня 2023 року. 

 

На Святу Месу Хризми запрошуються всі священики на 11:00 годину до Кафедрального храму в м. Кам’янці-Подільському, щоб співслужити з Єпископом в цій Месі, будучи його свідками та найближчими співробітниками у навчанні, освяченні та керуванні вірними на дорозі до спасіння. Священики мають взяти із собою альбу і цінгулюм. Того ж дня у парафіях має відбутися заміна єлеїв: старі єлеї після отримання нових слід спалити.

 

З настоятелями можуть приїхати міністранти та хористи. Просимо завчасно повідомити до курії про кількість осіб.

 

Примітка з Літургійного Календаря

«Цього дня під час спеціальної Меси, яка відправлятиметься у ранкові години, єпископ благословляє єлей хворих, єлей катехуменів та консекрує єлей хризму згідно із обрядом, поданим у Римському Понтифікалі. Меса, яку єпископ співслужить зі своїми пресвітерами, повинна бути виразом єдності священиків із своїм єпископом. Тому бажано, щоб усі священики в міру можливості брали участь у цій Месі і прийняли Причастя у двох видах. Щоб підкреслити єдність пресвітерів дієцезії, священики, які співслужать із єпископом, повинні походити з різних сторін дієцезії. Згідно зі звичаєм латинської літургії, благословення єлею хворих відбувається перед закінченням Євхаристійної Молитви, благословення єлею катехуменів і консекрація єл. хризми – після Причастя. Якщо цього вимагають обставини, весь обряд благословення можна провести після літургії Слова.»